Drodzy jogini!
Zapraszamy serdecznie na niezwykłą wyprawę.
🛣 Podczas tego wyjazdu zwiedzisz stolicę Gruzji i najpiękniejsze miejsca w jej okolicach. 🌳Zamieszkamy m.in. w Parku Narodowym Lagodekhi w górach Kaukazu, który w swoich niższych partiach porośniety jest lasem subtropikalnym. Znajdziemy tam drzewa pokryte bluszczem, wodospady, oraz wiekowe twierdze. Tutaj będziemy praktykować jogę, uczyć się odczuwać naturę wszystkimi zmysłami.
W dalszej części pobytu zwiedzimy Park Narodowy Vashlovani, w którym zaskoczy nas zupełnie odmienny krajobraz. 🏔Z bujnego lasu przeniesiemy się w skały i stepy i zanocujemy w samym sercu dzikiej przyrody. Po tym parku oprowadzi nas Piotr, który o Gruzji wie niemal wszystko i jest źródłem tysięcy anegdot oraz najlepszym znawcą wina w okolicy. Następnie dotrzemy do urokliwego miasta Singhagi, z przepięknym widokiem na góry Kaukazu i winnice porastające doliny.
⛪️W drodze powrotnej do Tbilisi zobaczymy wyjątkowy zabytek, jakim jest klasztor w skalnym mieście Davida Gareja, a na koniec ponownie zażyjemy uroków stolicy Gruzji.
Na niezwykłą przygodę zapraszają Was dwie Ole:
Ola Arndt – certyfikowana nauczycielka vinyasa jogi (YA RYT-200), jogi prenatalnej i yin jogi. Lubi równoważyć dynamiczną praktykę flow z dokładnością trwania w pozycjach i poszukiwania siebie w powolnych, powięziowych sesjach. Podczas zajęć ważna jest dla niej nie tylko praktyka asan, ale i pranayamy (oddechu), medytacji jak i technik mindfulness.
Ola Liana – od kilkunastu lat mieszka w Indonezji, ale regularnie podróżuje do różnych zakątków świata. Ostatnio zakochana w lasach, stepach i górach Gruzji. Wśród licznych zawodów także lasoterapeutka, zatopiona na co dzień w tropikalnych lasach Bali, lub w ukochanych lasach Beskidów i Biebrzy.
O JODZE:
joga będzie dopasowana do poziomu uczestników, czyli taka, z której skorzysta każdy. Będziemy doświadczać o poranku jogi aktywnej, dynamicznej, ale i powolnej, jak yin joga (długie trwanie w pozycjach), jogi powięziowej, która działa na głębokie tkanki naszego ciała, jak i znajdziemy czas na głęboką relaksację, czyli jogę nidrę (joga świadomego snu). Udział w zajęciach jest dobrowolny, więc jeśli nie będziesz mieć danego dnia ochoty na praktykę, to po prostu będziesz mieć czas dla siebie taki jaki chcesz.
O LASOTERAPII:

Termin Kąpiele Leśne to proces zanurzania się w atmosferze lasu i chłonięcia go wszystkimi zmysłami. Nie chodzi tu o ćwiczenia fizyczne, spacer czy jogging. To po prostu łączenie się z Naturą poprzez nasze zmysły: wzroku, słuchu, czucia, węchu i smaku. Już kilka minut spaceru wystarczy, by poprawić samopoczucie. Pod wpływem ruchu wydzielają się “hormony szczęścia”, a zieleń i błękit lasu działają uspokajająco i pozwalają się wyciszyć. W naturalnym otoczeniu szybciej obniża się też ciśnienie, puls, napięcie i poziom stresu. Można więc śmiało stwierdzić, las to naturalny „antydepresant”.

W czasie naszego pobytu w lasach Lagodekhi zanurzymy się w nich wszystkimi zmysłami. Spróbujemy poczuć różnicę w ich zapachu, szacie roślinnej, kolorach z tym, co znamy w Polsce. Będziemy się starali zarówno doświadczyć las jako całość, jako niezależny świat, jako coś większego od nas, jak i skupimy się na szczegółach, jak pięknie są zbudowane jego najmniejsze części. To będzie nasza medytacja, która doda nam energii na intensywne dni i pozwoli obniżyć poziom stresu.

Na stepach Vashlovani postaramy się zrobić to samo, ale w jakże odmiennych warunkach. Nie będziemy w lesie, a w z pozoru bardzo niegościnnym miejscu. Ale postaramy się, aby przyjęło nas całym swoim dzikim pięknem, szumem rzeki podczas spaceru o świcie i kolorami zachodu i wschodu słońca. To będzie stepoterapia wszystkimi zmysłami.

📝PROGRAM:📝
DZIEŃ 1 – Przylot do Tbilisi lub Kutaisi, transfer do hotelu, wyjście na miasto, nocleg Tbilisi
DZIEŃ 2 – Rano joga, całodzienne zwiedzanie miasta (nocleg Tbilisi)
DZIEŃ 3 – Przejazd do Lagodekhi, zakwaterowanie w hotelu, kąpiel leśna i na koniec rozluźniająca joga
DZIEŃ 4 – Rano joga, całodzienna wycieczka po dolinie Alazani, pokrytej bardzo ważnymi monastyrami – Alawerdi, Nekresi, Bodbe, oraz winnicami
DZIEŃ 5 – Rano joga i wycieczka wzdłuż granicznej rzeki do ruin twierdzy Machi z elementami kąpieli leśnej
DZIEŃ 6 – Przejazd do Parku Narodowego Vashlovani, całodniowa stepowo-skalna przygoda, wieczorna joga nad rzeką z widokiem na Azerbejdżan
DZIEŃ 7 – Poranny spacer wzdłuż rzeki z pięknymi widokami. Przejazd do Singhagi i zwiedzanie. Tam gruzińska kolacja i nocleg
DZIEŃ 8 – Przyjazd do Tbilisi, po drodze zboczymy do słynnego skalnego miasta i monastyru Davida Gareja. Nocleg w Tbilisi
DZIEŃ 9 – wylot do Polski – transport lotnisko
💰KOSZT WYJAZDU:💰
1000 zł – zaliczka płatna w terminie do 30.07.2023 r.
3350 zł – płatne na miejscu.
Cena zawiera: zajęcia jogi 🧘🏼‍♀️, laseroterapii, opieka dwóch przewodników (Ola i Piotr), noclegi w hotelach, w pokojach 2-osobowych z łazienkami, wszystkie śniadania, 2 gruzińskie kolacje, transport z i na lotnisko oraz podczas podróży.
Cena nie zawiera: kosztów lotu do Gruzji, posiłków nie uwzględnionych w programie, przy czym będziemy rekomendować Wam miejsca znane z dobrego, gruzińskiego jedzenia.
UWAGA!
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia w przypadku nie zebrania się min. 10 osób.
Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu w uzgodnieniu z uczestnikami.
Na Wasze zgłoszenia czekamy do 31.07.2023 wysyłając maila na adres: joga@jogaland.pl
Wpłata bezzwrotnego zadatku na konto: 97105010831000009741072210
Pozostałą część kwoty prosimy o uiszczenie na miejscu.
☎️
Zapytania, szczegóły: Ola Arndt – +48 501 693 033
lub Ola Liana – (whatsapp) +62 812 4688 0428
Informacje dotyczące tego, jak należy przygotować się do podróży wyślemy w odpowiedzi na maila ze zgłoszeniem.
Zapraszamy z całych dwóch ❤️❤️
Ola Arndt i Ola Liana