zajęcia

GRAFIK

 

Adresy miejsc, w których możecie się ze mną spotkać na macie:

1. Bielsko-Biała, ul. Piekarska (NOWA, PIĘKNA, DUŻA SALA DO JOGI!!!)

2. Bielsko-Biała, Studio Helios, ul. Widok 1 B

3. Kęty, Rynek (obok biura Nieruchomości „Majdom”)

4. Międzyrzecze Dolne 286, BERKANO

5. Biery GOK, Biery 219

6. Łączka GOKSiT, ul. Widokowa 10

7. Łączka, ul. Akacjowa 26 🙂

 

UWAGA!!!

W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH ZE WZGLĘDU NA POWIERZCHNIĘ SALI KONIECZNE SĄ ZAPISY, DLATEGO BARDZO PROSZĘ NOWYCH UCZESTNIKÓW O INFORMACJĘ TELEFONICZNĄ PRZED PRZYJŚCIEM NA ZAJĘCIA. BARDZO DZIĘKUJĘ

VINYASA JOGA

Dynamiczna praktyka, oparta o system Ashtanga Vinyasa Jogi, w której każdy ruch odbywa się zgodnie z oddechem, co jest dla mnie swoistą medytacją w ruchu. Bardzo lubię tę praktykę, bo buduje nie tylko elastyczność ale i siłę. Różnorodność sekwencji jakie obserwuję u moich nauczycieli i które próbuję wdrażać w swoją praktykę i na zajęciach, jest dla mnie nieskończonym odkrywaniem możliwości mojego ciała. Bardzo polecam osobom, które lubią się spocić, jak również dla tych, które mają problem z koncentracją, bowiem ta praktyka wymaga dużego skupienia na ciele i na oddechu.

YIN JOGA

Ćwiczenia YIN to spokojna, wyciszająca praktyka, w trakcie której poprzez długie trwanie w pozycji (od dwóch do pięciu minut) oddziałujemy na głębsze tkanki naszego ciała takie jak powięzi, stawy, a nawet kości. Jest nam niezwykle potrzebna do tego, by zachować równowagę w życiu, w którym często gnamy szybko do przodu. Opiera się na 25 podstawowych asanach, które urozmaicam i modyfikuję, wykorzystując przy tym pomoce takie jak bolster, pasek, czy klocki do jogi. Ważne, żeby każda pozycja była dla nas wygodna i pozwoliła się maksymalnie rozluźnić, dzięki czemu jeszcze bardziej otwiera nasze ciało. Polecam osobom zabieganym, zestresowanym, które potrzebują całkowitego wyciszenia, poddania się temu co „tu i teraz” i chcącym zrównoważyć aktywną praktykę „yang”.

ASHTANGA JOGA

Ashtanga Joga to dynamiczna forma praktyki, wymagająca, budująca siłę oraz elastyczność. Wyróżnia się 4 serie ashtanga jogi (I i II, oraz dwie zaawansowane – A i B). Każda seria zawiera konkretną, niezwykle przemyślaną, ustaloną i zawsze taką samą kolejność asan. Uczę osoby początkujące I serii. W tej praktyce niezmiernie ważne jest połączenie każdego ruchu z oddechem. Ashtanga jest określana jako medytacja w ruchu, dlatego jest doskonałym sposobem na to, by być tylko TU I TERAZ, bo wymaga ogromnego skupienia, wysiłku oraz liczenia oddechów. Jeśli chcesz popracować intensywnie ze swoim ciałem, chcesz zadbać o kondycję oraz jednocześnie sprawić, by Twoje ciało z każdą praktyką stawało się coraz bardziej elastyczne – ta forma jogi jest dla Ciebie.

JOGA DLA SENIORÓW

Zajęcia skierowane są do osób, które chcą się dowiedzieć jak zachować zdrowy kręgosłup i sprawne ciało w późniejszych latach życia. Dzięki powolnej, systematycznej pracy, uczymy się właściwych ruchów, które pomagają utrzymać sprawne i elastyczne ciało.

LEKCJE INDYWIDUALNE

W swojej ofercie posiadam również zajęcia indywidualne. Są to zajęcia u mnie w domu (zdjęcia mojej przytulnej shali na zakładce: Przestrzeń), albo online (aplikacja Zoom). Dzięki tej formie zajęć cały czas i uwagę poświęcam tylko Tobie. W zależności od tego, jakie są Twoje potrzeby – pracujemy albo nad konkretną częścią ciała, albo wybieram praktykę dopasowaną do Twojego samopoczucia – wyciszająca/uspokajająca, dynamiczna/energiczna.

JOGA ONLINE

Zajęcia online prowadzone są w aplikacji ZOOM. Dziś jest to bardzo popularna aplikacja stosowana w nauczaniu zdalnym. Wystarczy mieć trochę miejsca na matę w domu, oraz najlepiej komputer lub tablet, a nawet telefon komórkowy (tyle, że w telefonie obraz będzie po prostu bardzo mały). Aplikację instaluje się bardzo prosto i bezproblemowo tylko raz. Potem wystarczy kliknąć na link – i już jesteś ze mną! Zachęcam, żeby wejść kilka minut wcześniej, aby dobrze ustawić sobie kamerę, czy też swój sprzęt i zaczynamy!

Obecnie zajęcia prowadzę dla osób o różnym poziomie zaawansowania. Jest to typowa dla mnie Vinyasa. To Ty decydujesz, czy włączysz kamerę, czy nie. Jeśli zdecydujesz się ją włączyć wówczas staram się patrzeć na to, w jakim tempie ćwiczysz i dopasowuję praktykę do każdego. Pamiętaj, że ćwiczysz dla siebie, więc nawet jeśli z czymś nie zdążysz, to możesz pozostać w swojej pozycji dłużej. Po zajęciach zawsze zostaję z grupą, aby odpowiedzieć na ewentualne pytania.

Zachęcam do tej formy praktyki, bo dzięki temu oszczędzasz swój czas na dojazd, no i pieniądze, bo zajęcia takie są sporo tańsze.

[Ze względu na to, że codziennie prowadzę zajęcia „na żywo”- online jest zawieszone – i oby tak było na zawsze! :-)]