zajęcia

GRAFIK

UWAGA!

  1. W „PAUZIE” w Bielsku-Białej oraz w KĘTACH ze względu na ograniczoną powierzchnię sali KONIECZNE SĄ ZAPISY, DLATEGO BARDZO PROSZĘ UCZESTNIKÓW NA CO NAJMNIEJ 30 MIN. PRZED ZAJĘCIAMI O ZAPISANIE SIĘ.
  2. W PRZYPADKU ZAPISU MNIEJ NIŻ 4 OSÓB – ZAJĘCIA ZOSTANĄ ODWOŁANE, A KARNETY OSÓB ZAPISANYCH BĘDĄ PRZEDŁUŻONE.

REGULAMIN ZAJĘĆ

ZAPISY

Zapisz się na zajęcia korzystając z poniższego kalendarza:

Adresy miejsc, w których możecie się ze mną spotkać na macie:

1. Bielsko-Biała, „PAUZA” ul. Piastowska 52

2. Kęty, ul. Żwirki i Wigury 2 (budynek Face 2 Face)

3. Łączka GOKSiT, ul. Widokowa 10

4. Cieszyn Marklowice, OSP Marklowice, Cieszyn, ul. Zagrodowa 2

5. Łączka, ul. Akacjowa 26 – lekcje indywidualne, oraz na hamakach dla max. 2 osób

VINYASA JOGA

Dynamiczna praktyka, oparta o system Ashtanga Vinyasa Jogi, w której ruch odbywa się zgodnie z oddechem, co jest dla mnie swoistą medytacją w ruchu. Bardzo lubię tę praktykę, bo buduje nie tylko elastyczność ale i siłę. Różnorodność sekwencji jakie obserwuję u moich nauczycieli i które próbuję wdrażać w swoją praktykę i na zajęciach, jest dla mnie nieskończonym odkrywaniem możliwości mojego ciała.

Poziom praktyki zależny jest od grupy, do której się zapiszesz i od nauczyciela prowadzącego (szczegóły w grafiku).  Często wykorzystywane są różne pomoce, takie jak kostki, bolster, pasek, czy koło.

JOGA DLA FIRM

Jeśli poszukujesz nowej i skutecznej formuły pozwalającej na zrelaksowanie i odprężenie ciała poprzez ruch. Jeśli wierzysz, że można wyciszyć umysł poprzez ćwiczenia fizyczne…

Zapraszam Cię do zorganizowania z moją pomocą wyjazdu dla Twoich pracowników i spędzenia czasu w miejscach, które łączą bliskość natury z możliwością praktykowania jogi. Poprzez takie połącznie można uzyskać efekt wyciszenia umysłu i w pełni zrelaksować ciało poddane nieustającemu napięciu w skutek ciągłego obciążania nowymi zadaniami i wyzwaniami, czy to w sferze zawodowej czy prywatnej.

Skorzystaj z mojego doświadczenia i wiedzy w zakresie organizacji i prowadzenia wyjazdów i zajęć jogowych, których jednym z celów jest uzyskanie równowagi i spokoju.

Oferuję trzy opcje współpracy:

1) Pojedyncze zajęcia, które odbywają się podczas Konferencji/warsztatów firmowych. Czas trwania: 75- 90 minut (forma praktyki do uzgodnienia – vinaysa joga lub yin joga).

2) Dwudniowy pobyt w uzgodnionym z Klientem miejscu, w którym pracownicy w pełni poświęcą się praktyce asan (pozycji jogi), na przemian z praktykami oddechowymi (pranayama), medytacji i głębokiej relaksacji (joga nidra). Program wyjazdu zostanie szczegółowo omówiony z Klientem.

3) zajęcia regularne (raz, dwa razy w tygodniu) w siedzibie klienta, bądź online.

Ze swojej strony zapewniam maty, oraz wszelkie niezbędne pomoce do jogi, które są niezbędne w przypadku osób początkujących.

Jeśli szukasz dla swoich pracowników, czy też dla całego zespołu, innej niż wszystkie, formy aktywności poprzez pracę z ciałem, pracę z oddechem, oraz relaks, to zajęcia jogi są właśnie dla nich.

JOGA NA ZDROWY KRĘGOSŁUP

Zajęcia przeznaczone są dla każdej osoby, która chce wzmocnić i uelastycznić swoje ciało, zadbać o kręgosłup i prawidłową postawę, a także szuka wyciszenia i metody na zmniejszenie poziomu stresu, związanego z wyzwaniami dnia codziennego.

Celem zajęć jest wzmocnienie mięśni, poprawa gibkości i elastyczności, redukcja poziomu stresu i poziomu napięcia.

Joga na zdrowy kręgosłup to zajęcia dedykowane szczególnie osobom początkującym, w każdym wieku, więc zachęcamy do zapisów nastolatki, jak i osoby dorosłe.

Zajęcia w „Pauzie” w Bielsku-Białej prowadzi NATALIA DOPIERAŁA

JOGA DLA MAM Z MALUSZKAMI

Zajęcia przeznaczone są dla mam dzieci do pierwszego roku życia, które chcą wrócić do aktywności fizycznej po porodzie, ale nie chcą rozstawać się z maluszkami. Praktykę można rozpocząć po upływie minimum 8 tygodni po porodzie naturalnym lub 12 tygodni po cesarskim cięciu.

Joga dla mam niemowlaków to łagodna praktyka, którą można wykonywać razem z maluszkiem na sali, dając jednocześnie swojemu ciału odprężenie i relaks. Skupiamy się na kręgosłupie, który w tym okresie narażony jest na przeciążenie, a także na pozycjach otwierających klatkę piersiową i przywracających sprawność mięśni dna miednicy do formy sprzed ciąży. Na zajęciach młode mamy uczą się także prostych technik oddechowych, które pomogą im wyciszyć się i znaleźć wewnętrzną równowagę.

Celem zajęć jest połączenie relaksu, odprężenia i zabawy z poprawieniem kondycji, dotlenieniem i polepszeniem samopoczucia każdej z mam. Joga dla mam z niemowlakami to także nowe doświadczenie dla dziecka, świetna okazja do zacieśnienia więzi z maluszkiem, a także szansa, aby poznać inne mamy i podzielić się doświadczeniami wczesnego macierzyństwa.

Zajęcia w „Pauzie” w Bielsku-Białej prowadzi: NATALIA DOPIERAŁA

TABATA

Tabata to rodzaj intensywnego treningu interwałowego. Taki trening przyspiesza metabolizm, co pomaga spalać tkankę tłuszczową, zwiększa wytrzymałość i wzmacnia mięśnie, co przyda się przy wykonywaniu asan podczas praktyki jogi.

Ćwiczenie na jedną grupę mięśniową wykonuje się tylko 4 minuty – osiem powtórzeń po 20 sekund i 10 sekund odpoczynku po zakończeniu każdego podejścia. Tak więc podczas jednego treningu można popracować z kilkoma grupami mięśniowymi.

Zajęcia z jogi-tabata zaczynają się od rozgrzewki, następnie główna część, czyli trening interwałowy, a na koniec rozciąganie pracujących mięśni i oczywiście kilkuminutowy relaks.

Zajęcia w „Pauzie” w Bielsku-Białej prowadzi: NATASZA VYSOTSKA

LEKCJE INDYWIDUALNE

W swojej ofercie posiadam również zajęcia indywidualne. Są to zajęcia u mnie w domu (zdjęcia mojej przytulnej shali na zakładce: Przestrzeń), albo online. Dzięki tej formie zajęć cały czas i uwagę poświęcam tylko Tobie. W zależności od tego, jakie są Twoje potrzeby – pracujemy albo nad konkretną częścią ciała, albo wybieram praktykę dopasowaną do Twojego samopoczucia – wyciszająca/uspokajająca, dynamiczna/energiczna.

JOGA DLA SENIORÓW

Zajęcia skierowane są do osób, które chcą się dowiedzieć jak zachować zdrowy kręgosłup i sprawne ciało w późniejszych latach życia. Dzięki powolnej, systematycznej pracy, przyjmowaniu wygodnych, angażujących całe ciało pozycji, rozluźniamy napięte mięśnie, poprawiamy ruchomość stawów. Podczas zajęć używamy różnych pomocy, takich jak krzesło, kostki oraz paski do jogi, które pomogą w utrzymaniu, bądź poprawieniu jakości pozycji, dzięki czemu staje się ona bardziej wygodna i stabilna. Podczas praktyki uczymy się także prawidłowo oddychać, co poprawia wydajność płuc, oraz wspomaga kręgosłup. Ćwiczenia kończą się kilkuminutowym relaksem w pozycji leżącej. Na zajęcia warto zabrać wygodny, sportowy strój oraz własną matę. Pozostałe pomoce dostępne są na miejscu.

Zapraszam na zajęcia do „Pauzy” w Bielsku-Białej w każdą ŚRODĘ o godz. 10.30 oraz do Hażlacha, gdzie w Gminnej Bibliotece Publicznej spotykamy się we WTORKI o godz. 10.00. Zajęcia trwają 75 minut.

JOGA PRENATALNA

Praktyka dedykowana kobietom w ciąży. W roku 2021 ukończyłam kursy jogi prenatalnej (Yoga Alliance 85 h oraz kurs w Pracowni Jogi Macieja i Agnieszki Wielobobów prowadzony przez Olę Uruszczak – 25h), do których zainspirowała mnie moja przyjaciółka uczestnicząca niemal przez cały okres swojej ciąży w moich zajęciach grupowych. Chcąc dostosować praktykę do jej potrzeb, zaczęłam zgłębiać temat jogi prenatalnej. Z ogromną radością śledziłam przebieg jej ciąży i jej pracę z ciałem na macie. Ciąża Kamili zakończyła się szczęśliwym, naturalnym porodem, co upewniło mnie w tym, że joga jest wspaniałym narzędziem dla kobiet, by zapewniły sobie wewnętrzny spokój, nauczyły się właściwego oddychania i relaksu podczas tego wyjątkowego czasu, jakim jest przygotowanie się do narodzin dziecka. Zajęcia takie mogę prowadzić tylko indywidualnie w siedzibie mojej firmy, czyli w Łączce.

YIN JOGA

Ćwiczenia YIN to spokojna, wyciszająca praktyka, w trakcie której poprzez długie trwanie w pozycji (od dwóch do pięciu minut) oddziałujemy na głębsze tkanki naszego ciała takie jak powięzi, stawy, a nawet kości. Jest nam niezwykle potrzebna do tego, by zachować równowagę w życiu, w którym często gnamy szybko do przodu. Opiera się na 25 podstawowych asanach, które urozmaicam i modyfikuję, wykorzystując przy tym pomoce takie jak bolster, pasek, czy klocki do jogi. Ważne, żeby każda pozycja była dla nas wygodna i pozwoliła się maksymalnie rozluźnić, dzięki czemu jeszcze bardziej otwiera nasze ciało. Polecam osobom zabieganym, zestresowanym, które potrzebują całkowitego wyciszenia, poddania się temu co „tu i teraz” i chcącym zrównoważyć aktywną praktykę „yang”. Obecnie yin jogi uczę podczas wyjazdów weekendowych, naprzemiennie z jogą powięziową.

ASHTANGA JOGA

Ashtanga Joga to dynamiczna forma praktyki, wymagająca, budująca siłę oraz elastyczność. Wyróżnia się 4 serie ashtanga jogi (I i II, oraz dwie zaawansowane – A i B). Każda seria zawiera konkretną, niezwykle przemyślaną, ustaloną i zawsze taką samą kolejność asan. Uczę osoby początkujące I serii. W tej praktyce niezmiernie ważne jest połączenie każdego ruchu z oddechem. Ashtanga jest określana jako medytacja w ruchu, dlatego jest doskonałym sposobem na to, by być tylko TU I TERAZ, bo wymaga ogromnego skupienia, wysiłku oraz liczenia oddechów. Jeśli chcesz popracować intensywnie ze swoim ciałem, chcesz zadbać o kondycję oraz jednocześnie sprawić, by Twoje ciało z każdą praktyką stawało się coraz bardziej elastyczne – ta forma jogi jest dla Ciebie.

JOGA ONLINE IND.

Zajęcia online prowadzone są przeze mnie TYLKO INDYWIDUALNIE w aplikacji Messenger na Facebook. Są idealne dla osób, które nie mogą ze mną praktykować w tych miejscach, w których uczę. W zależności od potrzeb może to być praktyka dla osób początkujących, czyli od podstaw, jak i dla tych, którzy chcą rozwijać swoją obecną praktykę. Wszystkich korekt udzielam słownie, co w niczym nie ustępuje lekcji na żywo. Jeśli jest zainteresowany/zainteresowana takimi zajęciami to zapraszam do kontaktu, możliwe, że znajdzie się wolny termin w kalendarzu właśnie dla Ciebie.